DNI EUROPEJSKIE 2014
Dodane przez monikagorecka dnia May 20 2014 14:12:40

W dniach 10-14 maja 2014r. obchodziliśmy w szkole Dni Europy.
W sobotę 10 maja członkowie Szkolnego Koła eTwinning wzięli udział w Paradzie Schumana w Warszawie. Przyłączyliśmy się do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami stolicy. W tym samym dniu dzięki zaproszeniu Fundacji Schumana, zwiedzilismy Polskie Radio, gdzie poznalismy tajniki pracy radiowców.

Po zakończeniu Parady odwiedziliśmy stoiska Miasteczka Europejskiego, gdzie mogliśmy wziąć udział w konkursach, otrzymać gadżety i publikacje promujące UE. Hitem okazała się…niebieska wata cukrowa, w efekcie oprócz błękitnych koszulek, mieliśmy również niebieskie usta i języki!

Kolejnym wydarzeniem była wizyta wolontariuszek Fundacji Schumana: Cristiny z Rumunii i Mashy z Rosji, które podczas spotkań z uczniami zaprezentowały kulturę i zabytki swoich krajów. Zaproponowały uczniom pracę plastyczną i krótki quiz wiedzy. Mieliśmy również okazję do swobodnej rozmowy, podczas której dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy o wolontariacie i podszlifowaliśmy znajomość języka angielskiego. Wolontariuszkom tak bardzo podobało sie w naszej szkole, iż za zamieściły opis na stronie internetowej Fundacji Schumana iż okresliły je jako jedno z najlepszych wizyt, w której brały udział! 0to LINK

Obchody Dni Europejskich zakończyło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na najciekawszy plakat „10 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Obchody Dnia Europejskiego wsparło przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, od którego otrzymaliśmy publikacje o UE oraz gadżety.