DEBATA 2012

Temat okazał się tak ważny i „palący”, że prowadzący  musieli  obiecać zebranym, iż kontynuacja obrad zostanie przeniesiona na koleją debatę.
Oto niektóre z uchwalonych postulatów :

•    Wprowadzić kartki na „niezdrową żywność”

•    Zakazać sprzedaży niezdrowych produktów w sklepikach szkolnych

•    Obniżyć ceny zdrowych produktów, a podnieść produktów niezdrowych

•    Zwiększyć w szkołach ilość zajęć ruchowych odbywających się poza terenem placówki np. łyżwiarstwo, narciarstwo, wycieczki piesze, zawody lekkoatletyczne

Podczas III Debaty Paramentu Młodzieżowego nie obyło się bez  sprawdzianu wiedzy i umiejętności dla małoletnich  parlamentarzystów. Musieli oni wykazać się wiedzą n.t.  krajów UE. Najtrudniejsze okazały się zadania słuchowe (rozpoznawanie języków obcych  oraz tańców regionalnych). Sprawdzono również kondycję fizyczną  uczestników debaty  podczas wspólnego tańca. Młodzież udowodniła, iż pomimo niezdrowych  nawyków, jej kondycja jest bez zarzutu, a  taniec  jest lubianą formą ruchu.

214,843 Unikalnych wizyt