TYDZIEŃ eTwinning 2016

Po raz kolejny w szkole było jeszcze bardziej wesoło i kolorowo. To za sprawą naszych uczniów ze Szkolengo Koła eTwinning, którzy wraz z opiekunkami koła, przeprowadzili akcję promująca program eTwinning.
W ramach akcji odbyła sie konkurs plastyczny, malowano twarze, odtańczono wspóólny taniec "Chocolate". Zar ono uczniowie jak i nauczyciele dobrze sie bawili! :-)TYDZIEŃ eTWINNING 2015

W dniach 5-9 października, Szkolne Koło eTwinning wraz z opiekunkami, zorganizowało szereg działań w ramach ogólnopolskiego Tygodnia eTwinning. Zaproponowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, były to: malowanie twarzy, punkt informacyjny, konkursy: plastyczny, stroju europejskiego itp. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z wolontariuszką Fundacji im. Roberta Schumana, Valentiną Lino z Włoch. Podczas prezentacji mogliśmy dowiedzieć się wiele o kulturze Włoch. Obchody Tygodnia zakończyły wspólny taniec Macarena oraz uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursów.

 

DNI EUROPY 2015

W ramach obchodów Dnia Europy, uczniowie ze Szkolnego Koła eTwinning wraz z opiekunkami po raz kolejny wzięli udział w Paradzie Schumana w Warszawie. W sobotę 9 maja przyłączyli się do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami stolicy. Następnie zwiedzali stoiska Miasteczka Europejskiego, w którym rożne organizacje prezentowały swoją działalność. Można było wziąć udział w licznych quizach i zabawach, zdobyć nagrody oraz publikacje o tematyce europejskiej.
Kolejnym wydarzeniem była wizyta wolontariuszy Fundacji Schumana. 12 maja nasza szkołę odwiedzili Vasylyna z Ukrainy oraz Slavjan z Macedonii. Opowiedzieli nam o swoich krajach, ich kulturze oraz codziennym życiu mieszkańców Nie zabrakło czasu na pytania i dyskusję na rożne tematy. Wolontariuszom bardzo podobało się w naszej szkole, stwierdzili iż rzadko spotykają tak otwartych i zaangażowanych młodych ludzi.

TYDZIEŃ ETWINNING 2014

w październiku 2014r. Szkolne Koło eTwinning wraz z opiekunami, zorganizowało coroczną akcję Tydzień eTwinnig promującą europejski program współpracy szkół poprzez Internet. W tym roku zorganizowane zostały konkursy: na najciekawsze przebranie w barwach eTwinningu oraz plastyczny. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z założeniami projektu m.in. poprzez rozprowadzane ulotki oraz zaproponowania tematyki projektu na tablicy stojącej na korytarzu. Tydzień zakończył wspólny taniec, który poprowadziły dziewczynki należące do Koła. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz zaowocowała wzrostem liczebności uczniów należących do Koła eTwinning.


DNI EUROPEJSKIE 2014

W dniach 10-14 maja 2014r. obchodziliśmy w szkole Dni Europy.
W sobotę 10 maja członkowie Szkolnego Koła eTwinning wzięli udział w Paradzie Schumana w Warszawie. Przyłączyliśmy się do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami stolicy. W tym samym dniu dzięki zaproszeniu Fundacji Schumana, zwiedzilismy Polskie Radio, gdzie poznalismy tajniki pracy radiowców.

Po zakończeniu Parady odwiedziliśmy stoiska Miasteczka Europejskiego, gdzie mogliśmy wziąć udział w konkursach, otrzymać gadżety i publikacje promujące UE. Hitem okazała się…niebieska wata cukrowa, w efekcie oprócz błękitnych koszulek, mieliśmy również niebieskie usta i języki!

Kolejnym wydarzeniem była wizyta wolontariuszek Fundacji Schumana: Cristiny z Rumunii i Mashy z Rosji, które podczas spotkań z uczniami zaprezentowały kulturę i zabytki swoich krajów. Zaproponowały uczniom pracę plastyczną i krótki quiz wiedzy. Mieliśmy również okazję do swobodnej rozmowy, podczas której dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy o wolontariacie i podszlifowaliśmy znajomość języka angielskiego. Wolontariuszkom tak bardzo podobało sie w naszej szkole, iż za zamieściły opis na stronie internetowej Fundacji Schumana iż okresliły je jako jedno z najlepszych wizyt, w której brały udział! 0to LINK

Obchody Dni Europejskich zakończyło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na najciekawszy plakat „10 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Obchody Dnia Europejskiego wsparło przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, od którego otrzymaliśmy publikacje o UE oraz gadżety.


 

 

TYDZIEŃ eTWINNING 2013W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ eTWINNING. W tym roku uczniowie z Koła eTwinning przygotowali wiele atrakcji. Na specjalnej tablicy pod hasłem "Porozmawiajmy o...." każdy uczeń mógł napisać jakie tematy go interesują. W kolejnym dniu w rożnych miejscach w szkole pojawiło się kilkanaście flag krajów europejskich z dołączonymi pytaniami sprawdzającymi wiedzę o UE. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat wykonany dowolną technika artystyczną. Finałem obchodów Tygodni eTwinning był wspólny taniec uczniów ubranych w barwy eTwinning (żółto-niebieskie) na holu szkolnym, którego uczyły Wiktoria i Angelika z 6a wraz z koleżankami. Wszyscy świetnie się bawili, a osoby biorące udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody. Już zbieramy pomysły na obchody, które zorganizujemy za rok!

Dzień EuropyTegoroczne obchody Dnia Europy w naszej szkole miały niecodzienny charakter, bowiem gościliśmy grupę studentów z Belgii, Holandii i z Polski wraz z ich opiekunami. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i żartobliwej atmosferze; uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania ojczystego języka gości, ich kultury narodowej i zwyczajów. Studenci zwiedzili szkołę, uczestniczyli w zajęciach kl.”0” oraz w zajęciach świetlicowych. Chętnie rozmawiali z uczniami i nauczycielami na różne tematy (po angielsku!).

Organizatorami spotkania z obcokrajowcami byli uczniowie i opiekunowie ze Szkolnego Klubu eTwinning we współpracy z radomskim Uniwersytetem Humanistyczno-Technicznym

Parada Schumana

W dniu 11 maja 2013 r. uczniowie i nauczyciele ze Szkolnego Klubu eTwinning reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskiej Paradzie Schumana, która co roku odbywa się w Warszawie. Celem tej imprezy było zaprezentowanie Szkolnych Klubów Europejskich oraz poparcie dla zjednoczonej Europy. Uczestnicy parady manifestowali swoją przynależność do Starego Kontynentu oraz promowali równość wszystkich obywateli, tolerancję dla innych kultur oraz otwarcie na Świat.

Wśród kilkuset kolorowych korowodów dostrzeżono i naszą „błękitną grupę”, która znalazła się w samym centrum fleszy –mamy swoje”5 minut” w sobotnim Teleexpresie z dn.11.05!

DZIEŃ POKOLEŃ

 


Dnia 20 grudnia 2012 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Dzień Pokoleń” zorganizowany w ramach nowego projektu realizowanego przez Koło eTwinning: Family stories-our stories. Wydarzenie to miało charakter świąteczny. Podczas uroczystości nasi uczniowie pokazali wykonane przez siebie filmy i prezentacje o tematyce bożonarodzeniowej oraz zaprezentowali miniaturę sceniczną ukazującą dawne tradycje świąteczne.
Na spotkaniu gościliśmy kilka pokoleń z rodzin naszych uczniów - od dziadków po wnuków. Celem uroczystości było wzmacnianie więzi międzypokoleniowych, budzenie szacunku do osób starszych i do staropolskich tradycji, a jednocześnie ukazanie umiejętności i zdolności, jakimi wyróżniają się podopieczni Koła eTwinning. Kulminacyjnym punktem spotkania były warsztaty rodzinne, podczas których babcie i dziadkowi, rodzice i dzieci wspólnie wykonali ozdoby świąteczne, które przez kolejne dni zdobiły korytarze szkolne.
Wszyscy dobrze się bawili i zgodnie stwierdzili, iż takie spotkania na terenie szkoły sa bardzo potrzebne!

 


 

EUROWEEK 2012

Tydzień z językim angielskim i wspaniałymi ludźmi! W połowie stycznia b.r. dwadzieścioro uczniów z naszej szkoły, wraz z opiekunami p.Moniką Górecką-Grzywacz, p.Barbarą Kogut i p.Moniką Dudek, uczestniczyło w obozie edukacyjnym EUROWEEK w Kotlinie Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Naszymi wykładowcami i animatorami byli wolontariusze z całego świata, w tym z: Austrii, Rumunii, Litwy, Łotwy, Chin, Finlandii, Islandii, Turcji i Gruzji.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, co wymagało od nas nie lada wysiłku. Ale nie tylko edukowaliśmy się. Był również czas na wspólny taniec, śpiewy przy ognisku oraz zwiedzanie okolicy. Wspólnym rozmowom nie było końca, a i wrażeń przywieźliśmy co niemiara. Niektórzy  z nas do dzisiaj są w  stałym kontakcie ze wspaniałymi Wolontariuszami.DEBATA 2012

Debata Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, odbyła się już po raz trzeci w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17  w Radomiu. W debacie uczestniczyli reprezentanci pięciu szkół z regionu radomskiego: PSP nr 24 Radom, PSP nr 4 Radom, PSP nr 15 Radom, ZSO Myśliszewice, PSP nr 17 Radom (gospodarze). Głównym tematem debaty było „uzdrowienie” europejskich szkół. Uczestnicy debaty mieli możliwość wejścia w role parlamentarzystów i wypowiedzenia się na istotne dla nich tematy. Wiodąca kwestią były nawyki żywieniowe dzieci w krajach europejskich, ich dbałość o kondycję fizyczną oraz sposoby spędzania czasu wolnego.


Wygenerowano w sekund: 0.01
299,876 Unikalnych wizyt